ناصر رسولي ناصر رسولي .

ناصر رسولي

جدول دما و رطوبت مورد نياز براي پرنده هاي مختلف

جدول دما و رطوبت مورد نياز براي پرنده هاي مختلف

جدول دما و رطوبت جوجه كشي | دما و رطوبت در اصل 80 الي 90 درصد از جوجه كشي محسوب ميگردند ، در دما و رطوبت مناسب است كه يك نطفه داخل تخم شروع به رشد مينمايد ، هر تخم نطفه داري بسته به نوع پرنده داراي يك درجه صفر جوجه كشي ميباشد كه در هنگام نگهداري تخم ها براي مدت زمان چند روز بايستي در اين ميزان دما قرار گيرد ، البته به اين مورد درجه دماي انجماد نطفه نيز گفته ميشود. بايستي در نظر داشته باشيد هر پرنده اي داراي تخم نطفه دار است و اين تخم نطفه دار براي رشد نياز به دما و رطوبت دارد ، نكته اصلي اينجا است كه در تمامي پرنده ها اين ميزان دما و رطوبت متفاوت است و شما نميتوانيد با يك درجه دما از تمامي آنها جوجه كشي كنيد به همين جهت نياز به يك جدول دما و رطوبت جوجه كشي خواهيد داشت كه در آن بر اساس نوع پرنده ها و نژاد هاي آنها تمامي موارد مانند درجه دماي مورد نياز و درصد رطوبت مورد نياز درج شده باشد. ما اين مورد را براي شما فراهم آورده ايم تا بتوانيد به راحتي فقط با مشاهده اين جدول از هر پرنده اي كه بخواهيد جوجه كشي كنيد.

نكته ديگري كه بايستي به آن توجه داشته باشيد اين است كه دوران جوجه كشي داراي دو بخش متفاوت به نام ستر و هچر ميباشد كه اين دو تفاوت هايي در درجه دما و رطوبت با هم دارند. اگر بخواهيم از اختلاف درجه دما و رطوبت در ستر و هچر برايتان بگويم نهايتاً يك درجه در دما و ده درصد در رطوبت تفاوت خواهند داشت با هم به اين صورت كه در دوران ستر درجه دما بيشتر و رطوبت كمتر ميباشد و در دوران هچر درجه دما كمتر و رطوبت بيشتر خواهد بود. اين دو دقيقاً متضاد هم خواهند بود زيرا در دوران هچر نياز به نرم شدن پوسته تخم خواهد بود و براي اين موضوع رطوبت بيشتر پاسخگوي شما خواهد بود.

البته در اين ميان دستگاه هاي جوجه كشي هم وجود دارد كه قابليت جوجه كشي به صورت تمام اتوماتيك را دارا ميباشند و شما ميتوانيد با استفاده از سيستم انتخاب پرنده به راحتي از پرنده هاي مختلف جوجه كشي كنيد ، در اين سيستم به اين صورت ميباشد كه شما فقط كافي است تا نوع پرنده مورد نظر خودتان را وارد نماييد سپس دستگاه به صورت كاملاً خودكار ميزان دما و رطوبت را بسته به نوع پرنده اي كه انتخاب كرده ايد براي شما تنظيم خواهد نمود يعني ديگر نيازي به تنظيمات دمايي و رطوبتي نخواهيد داشت. البته اين دستگاه هاي جوجه كشي فقط از پرنده هاي مرغ ، بلدرچين ، بوقلمون ، كبك ، غاز ، اردك ، قرقاول امكان جوجه كشي را خواهند داشت. يك نمونه از دستگاه هاي جوجه كشي تمام اتوماتيك ايزي باتور 2 ميباشد كه امكان جوجه كشي با استفاده از سيستم انتخاب پرنده را نيز براي شما عزيزان به همراه دارد ، به دليل دارا بودن سيستم جوجه كشي تمام اتوماتيك اين دستگاه جوجه كشي يكي از مشهورترين و البته پرفروشترين ها بوده است.

در اين بخش جدول درجه دما و رطوبت براي شما آماده كرده ايم كه ميتوانيد مشاهده فرماييد ، توصيه ما به شما اين است كه قبل از ر عملي در حوضه جوجه كشي اين جدول را مطالعه فرماييد و سپس اقدام به آن كار نماييد. سعي بر اين بوده است كه در اين بخش تمامي پرنده هايي كه امكان جوجه كشي از آنها در ايران وجود دارد و همچنين جوجه كشي از آنها رواج دارد درج شده است. سعي ما بر اين خواهد بود كه روز به روز بر تعداد پرنده هاي موجود در جدول بيفزاييم…

 

جدول دما و رطوبت در جوجه كشي

جدول دما و رطوبت در جوجه كشي

جدول دما و رطوبت در جوجه كشي

 

 

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۰:۵۷ توسط:ناصر رسولي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :